Zielony surwiwal10. 05. 2023 r. uczniowie klasy V B pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Sepetowskiej oraz pani Marty Janerki wybrali się na wycieczkę do Ślaskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie.

W czasie wycieczki uczniowie wzięli udział w warsztatach pt. ZIELONY SURWIWAL.

Zajęcia terenowe zachęcały do obcowania z dziką przyrodą, rozwijały postawy proekologiczne i uczyły samodzielności.

W warsztatach uczniowie poznali zasady korzystania z kompasu, poznali sposoby rozniecania ognia, pozyskiwania wody, odnajdywania dziko rosnących roślin jadalnych, a także nauczyły współpracy z innymi uczestnikami grupy oraz odpowiedzialności za siebie, za innych oraz za środowisko przyrodnicze.

Podsumowaniem zajęć było wspólne ognisko oraz pieczenie kiełbasek. Wycieczkę zakończyły zabawy ruchowe w parku linowym.

Pogoda i humory dopisały!!!


Skip to content