DNI KSIĄŻKIZ okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przypadających na 22 kwietnia w szkole zorganizowano Kiermasz Książki. Jarmark odbył się w dniach 17-21. IV. 2023 r, a jego celem była promocja książki i czytelnictwa w środowisku szkolnym. Dzięki współpracy z Księgarnią w Tuliszkowie, sprowadzone zostały książki o bardzo różnorodnej tematyce: począwszy od lektur, słowników, repetytoriów, kolorowanek poprzez książki kulinarne, poradniki, literaturę młodzieżową i dziecięcą.

W ramach promocji czytelnictwa został również zorganizowany konkursu plastyczny pt. „Zaprojektuj własną okładkę ulubionej książki”, prace można było wykonać dowolną trwałą techniką plastyczną w formie płaskiej (np. rysunkowej, malarskiej, papierowego kolażu, grafiki komputerowej).


Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe. W pierwszej kategorii czyli klasy I – III nagrody zdobyli następujący uczniowie.

I miejsce Bartosz Zając klasa III b,

II miejsce Kamil Kłys klasa III a,

III miejsce Amelia Bednarz klasa I b.

Natomiast w kategorii klasy IV – VIII nagrody zdobyli:

I miejsce Patryk Zarychta klasa V a oraz Dominik Chuchla klasa V a

II miejsce Adam Dróżdż klasa Va, 

III miejsce Nikola Koc klasa IV a.


Skip to content