WYCIECZKA DO ŁODZI


W dniach 29 i 30 maja uczniowie klasy 5a, 6a oraz 6b udali się na wycieczkę do Łodzi. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od zabaw w parku rozrywki „Mandoria”. Następnie udaliśmy się do centrum miasta, by przespacerować się słynną ulicą Piotrkowską, jedną z najbardziej znanych ulic w kraju, która jest jednocześnie najdłuższym polskim deptakiem. Podziwialiśmy okazałe kamienice i pomniki, a w podwórzach magiczne miejsce- „Pasaż Róży”, który powstał
w ramach projektu Diamenty Łodzi. Kolejny dzień to spacer po Orientarium ZOO, najnowocześniejszym kompleksie prezentującym faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Największy słoń indyjski w Europie, rekordowych rozmiarów krokodyl gawialowy, krytycznie zagrożone w naturze orangutany sumatrzańskie oraz podwodny tunel, z którego podziwiać można przepływające nad głowami rekiny i płaszczki – to tylko część atrakcji, które można podziwiać w obiekcie. Ostatnim punktem programu była wizyta w Manufakturze. Dawny kompleks fabryczny rodziny Poznańskich po rewitalizacji został oddany do użytku w 2006r. szybko stając ważnym miejscem na turystycznej, kulturalnej i handlowej mapie Łodzi.


Skip to content