Zajęcia klasy I b na UŚMyślenie wizualne to pojęcie, które zyskuje coraz bardziej na popularności. Co się za nim kryje?
Myślenie wizualne to myślenie obrazami. 29 maja klasa I b miała okazję wziąć udział właśnie w takich zajęciach – na zaproszenie dr Magdaleny Christ, pojechaliśmy do Katowic, gdzie studentki pedagogiki z Uniwersytetu Śląskiego, poprowadziły dla nas zajęcia.
W pierwszej części uczniowie projektowali plakietki ze swoim imieniem, malowali zwierzątko z użyciem samogłoski „o”, tworzyli pająka lub minionka, a także ptaka z bazgrołka.
W drugiej części uczniowie zostali podzieleni na grupy i wraz ze studentkami, pomagali bohaterce lektury „Karolcia” odnaleźć zagubiony niebieski koralik, który potrafił spełniać życzenia. Aby tego dokonać,
musieli wykonać specjalnie przygotowane zadania, np. pakowanie walizki, układanie okładki książki, rysowanie placu zabaw marzeń. Za każde zadanie otrzymywali koraliki. Dzieci musiały uważać na
Filomenę – czarownicę, która chciała odebrać im zebrane koraliki.
Na koniec uczniowie tworzyli breloczki z zebranych przez siebie koralików.


Skip to content