Mobilna Platforma EdukacyjnaPlatforma edukacyjna odnawialnych źródeł energii na zajęciach przyrodniczych.12 września dla uczniów klas IV – V odbył się plenerowy pokaz na temat odnawialnych źródeł energii. Najważniejszym urządzeniem dydaktycznym, który wzbudził duże zainteresowanie uczniów, była Mobilna Platforma Edukacyjna OZE (Odnawialnych Źródeł Energii). Zadaniem każdego z nich jest pozyskiwanie energii elektrycznej, cieplnej ze słońca, wiatru i powietrza (za pomocą panelu fotowoltaicznego, kolektora słonecznego, turbiny wiatrowej pompy ciepła). Podczas pokazu zostały omówione zagadnienia dotyczące ochrony środowiska, ekologii, zagadnień fizycznych i przyrodniczych). Warsztaty dla uczniów poprowadził przedstawiciel Fundacji Edukacyjnej Promyk Energii, który dowiedział się, że w naszej zielonej pracowni także obcujemy z odnawialnymi źródłami energii.Chcemy zaszczepić młodemu pokoleniu kreatywny sposób myślenia, pokazać, że nauka może być fascynująca i rozbudzić w nich pasję do odkrywania świata.


Skip to content