Wybory do Szkolnego Samorządu UczniowskiegoWybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego

„Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to,  aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają…, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał…, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności…To nie tylko praca, ale i walka… w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości…”

                                                              Janusz Korczak


18 września 2023r. w naszej szkole odbyły się wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Podczas apelu poprzedzającego wybory, kandydaci ubiegający się o funkcję w Szkolnym Samorządzie Uczniowskim mieli szansę przedstawić swój program. Nie zabrakło ciekawych pomysłów, by umilić uczniom czas spędzony w szkole. Następnie odbyło się tajne głosowanie dla uczniów klas I-VIII. Głosami szkolnych wyborców skład Szkolnego Samorządu Uczniowskiego przedstawia się następująco:

Przewodnicząca: Oliwia Król – klasa 7a,
Zastępca przewodniczącej: Ksawery Biadacz – klasa 6b,
Skarbnik: Maks Soduś – klasa 7b,
Sekretarz: Lena Drożdż – klasa 6a,
Rzecznik Praw Ucznia: Karolina Kozieł – klasa 6a.

Nowemu Samorządowi życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności szkolnej.


Skip to content