„W Służbie Prawu”


Zajęcia ze Służbą Więzienną 4 października klasa 8 uczestniczyła w zajęciach w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „W Służbie Prawu”. Zajęcia były prowadzone przez funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Bytomiu. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda życie osadzonych oraz za jakie przestępstwa można trafić do więzienia.
W szczególności były wymienione przestępstwa związane z używaniem narkotyków oraz piciem alkoholu. Uczniowie mieli okazję założyć alkogogle oraz narkogogle, aby zobaczyć jak wygląda rzeczywistość po zażyciu substancji odurzających. Niesamowitą atrakcją na zajęciach okazał się pies wyszkolony do odnajdywania substancji psychoaktywnych. Uczniowie mieli okazję pogłaskać pieska oraz zobaczyć go podczas pracy. Zajęcia były bardzo pouczające i na pewno pożyteczne.


Skip to content