DEN W NASZEJ SZKOLE


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

👨‍🏫
👩‍🏫

Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze.14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława II Augusta powstała Komisja Edukacji Narodowej. Dla upamiętnienia tego wydarzenia co roku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty. Właśnie z tej okazji
13 października 2023 r. zaszczyciła nas swoją obecnością Pani Wójt Małgorzata Bednarek, która wręczyła nagrodę dyrekcji szkoły i złożyła życzenia dołączając dla wszystkich słodki upominek, podkreślający słodką pracę z dziećmi
i młodzieżą. O godzinie 9.00 cała społeczność szkolno-przedszkolna spotkała się na uroczystym apelu, na boisku szkolnym.
Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły, a następnie wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym.
Następnie głos należał do uczniów. Krótki montaż słowno-taneczny przygotował Szkolny Samorząd Uczniowski
oraz uczniowie klasy VI a i VI b. Młodzi artyści w wielu ciepłych słowach docenili codzienny trud pracy nauczyciela oraz wyrazili swoją wdzięczność za poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Oprócz serdecznych słów wręczyli własnoręcznie wykonane kwiaty.Oczywiście nie zabrakło Pani Przewodniczącej RR i przemiłych Mam, które kolejny rok życzyły nam małych fal na wielkim oceanie edukacyjnym. Na zakończenie apelu cała społeczność szkolno-przedszkolna wesoło zatańczyła „Macarenę”. Jednak lepszymi wykonawcami okazali się uczniowie.


Opiekun SU Agnieszka Rabus


Dziękujemy serdecznie za miło spędzony dzień, za wszystkie życzenia i uśmiech, o który prosimy codziennie – bo kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy by praca, którą wykonują była zawsze źródłem satysfakcji i radości.

Dyrektor Aneta Kocot


Skip to content