Przerwa na czytanie


„Kto czyta książki, żyje podwójnie”

Umberto Eco

W dniu 11 października w naszej szkole odbyła się akcja „Przerwa na czytanie”. Znaleźliśmy się w gronie placówek bijących rekord w czytaniu na przerwie!

Jest to już IV Międzynarodowa edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

Głównym celem tej akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej, integracja środowiska szkolnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawą i atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego w szkole i zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Uczniowie ochoczo dołączyli do akcji, czytając nie tylko podczas przerwy. Dla młodszych uczniów zorganizowano specjalne kąciki czytelnicze gdzie starsi uczniowie czytali wybrane publikacje. Pozostali uczniowie natomiast czytali własne przyniesione z domu książki specjalnie na tę okazję lub książki wypożyczone z biblioteki szkolnej.

#przerwanaczytanie

IV Międzynarodowa PRZERWA NA CZYTANIE – pobijmy rekord w czytaniu na przerwie


Skip to content