„Kolejkowo” w Gliwicach


26 października klasy drugie wybrały się do Kolejkowa w Gliwicach – miejsca, gdzie można zobaczyć kolejowy świat i Śląsk w miniaturze. Kolejkowo to największa makieta kolejowa w Polsce. Wystawa w Gliwicach ma powierzchnię 900 metrów kwadratowych. Na makiecie znajdują się: torowiska, pociągi,samochody, budynki oraz figurki ludzi i zwierząt. To także jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek. Ponadto zmianie ulegają pory dnia. Makiety przedstawiają wiele ciekawych sytuacji z życia codziennego – widać na nich życie wsi, turystów, scenki rodzajowe na budowie, podczas akcji ratunkowej itp.Na makiecie przedstawiono też Zagłębie, a konkretnie średniowieczny Zamek w Będzinie. Po zwiedzaniu uczniowie wzięli udział w warsztatach, gdzie wykonywali makiety pociągów, domów z papieru. Dla dzieci był to czas zabawy, nauki, a także kształcenia kreatywnego myślenia i działania.


Skip to content