Pasowanie na Czytelnika


 

W dniu w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej dla uczniów klas pierwszych. Pasowanie ma zachęcić pierwszoklasistów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz ciągłego rozwijania umiejętności czytania. Uroczystość ta stanowi oficjalne przyjęcie uczniów do grona biblioteki.

Podczas uroczystości uczniowie wysłuchali Listu Książki, po którym nastąpiła ożywiona dyskusja jak powinno się prawidłowo podstępować z książką. Następnie wszyscy uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą dbać i szanować książki.

Dzieci w tym dniu otrzymały pamiątkowe dyplomy, motylkowe zakładki oraz książkę „Wnuczka Antykwariusza” Justyny Bednarek z kampanii społecznej „Mała książka- Wielki człowiek”. Jest to kampania skierowana do najmłodszych uczniów rozpoczynających naukę w szkole podstawowej, która ma zachęcić do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i czytania przez osobę dorosłą.

Miejmy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszoklasista będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzał w sobie potrzeby czytania oraz poznawania przygód bohaterów książek.


Skip to content