Kolejny projekt „Umiem pływać „


Kolejny projekt „Umiem pływać ” już za nami! 🏊🏊‍♂️

Uczniowie klas 2 i 3 w tym roku ponownie wzięli udział w projekcie nauki pływania – dofinansowanego przez MSiT ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów 2023 oraz samorządy gmin, w tym Gminę Bobrowniki.Zajęcia odbywały się w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach, dzieci wyjeżdżały na basen w każdy wtorek przez 10 tygodni z rzędu! 🤽‍♀️🤽‍♂️Naukę pływania prowadzili wykwalifikowani instruktorzy: Pani Elżbieta 👱‍♀️Pani Ewelina 👱‍♀️Pan Sławek 👱‍♂️Pan Adam 👱‍♂️.Uczniowie byli podzieleni na trzy grupy w zależności od stopnia umiejętności pływania. W trakcie realizacji projektu, uczniowie mieli możliwość zdobycia karty pływackiej, co nie należało do łatwych zadań. Aby móc otrzymać upragnioną kartę pływacką należało:-przepłynąć dowolnym sposobem i w dowolnym czasie dystans 200 m-przepłynąć dystans 50 m na plecach -wykonać skok do wody z wysokości co najmniej 0,7 m- przepłynąć pod wodą co najmniej 5 metrów (start z wody)Aż 14 uczniom kl. 2-3 udało się pokonać te zadania!🏆💪|Przez cały okres trwania projektu, dzieci miały możliwość nauki oraz doskonalenia poznanych już umiejętności pływania, nie zabrakło również różnych gier i zabaw w wodzie. Na ostatnich zajęciach każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom za udział w tym przedsięwzięciu! Dziękujemy serdecznie instruktorom, którzy empatycznie podeszli do uczniów oraz swoją cierpliwością i wiedzą mogli przekazać im jak najwięcej w praktyce i w teorii!Zapraszamy do fotorelacji z projektu 🙂


Skip to content