W świątecznym klimacie


7-8 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce na Dolny Śląsk. Tematem przewodnim były zbliżające się święta, Pierwszym punktem na mapie wyjazdu był Paczków, miast ze względu na świetnie zachowane zabudowania obronne nazywane polskim Carcassonne. Po spacerze po paczkowskim rynku, uczestnicy wycieczki zwiedzili muzeum gazownictwa. Kolejną atrakcją była wizyta w Piernikarni Śląskiej w Niemczy. W niemczańskim muzeum dzieci wysłuchały opowieści na temat tradycji piernikarskich na Dolnym Śląsku oraz wzięły udział w warsztatach , podczas których wg XIII- wiecznych receptur przygotowywały pierniki. Ostatnim punktem pierwszego dnia wycieczki był spacer po pięknie oświetlonym zabytkowym bielawskim rynku. Po wyczerpującym dniu uczestnicy wycieczki udali się do hotelu  w Bielawie, gdzie zostali rozlokowani w dwóch budynkach pałac i rezydencja, położonych w zabytkowym parku i świątecznie oświetlonych.

Drugiego dnia po pysznym śniadaniu uczestnicy wycieczki zwiedzali ząbkowicki rynek, podziwiając Krzywą Wieżę, drugą najbardziej krzywą  budowlę po wieży w Pizie ( odchylenie2, 14m.). Ciekawym doświadczeniem była wizyta w ząbkowickim muzeum, gdzie dzieci wysłuchały mrożących krew w żyłach opowieści oraz zwiedziły laboratorium dr. Frankenstaina. Ostatnim punktem była wieczorna wizyta na opolskim jarmarku bożonarodzeniowym.


Skip to content