WOLONTARIAT


„W świąteczny czas, dobro otula każdego z nas”.


Wolontariat to nieustanna nauka wrażliwości, działania i dzielenia się z innymi. To nauka akceptacji istnienia różnych oblicz świata. Wolontariat to sztuka bycia z innym i dla innego. I dlatego też naukę wolontariatu warto rozpocząć jak najszybciej o czym wiedzą uczniowie Szkoły Podstawowej w
Dobieszowicach.
W grudniu wolontariusze chętnie zaangażowali się w świąteczny kiermasz ciast zorganizowany w naszej szkole oraz sprzedaż kartek świątecznych. Swoim uśmiechem, chęciami, pomagali przywołać magię świąt oraz zgromadzić środki finansowe na pomoc osobom potrzebującym.
Dzięki ich pracy udało się przygotować paczkę z artykułami spożywczymi dla pani Krystyny podopiecznej hospicjum w ramach akcji „Paczka dla seniora”. W okresie przedświątecznym nasi uczniowie, wolontariusze z klas 7 i 8 przygotowali upominki pod choinkę, które przekazali do domu
seniora „Zapiecek” w Rogoźniku.
Jak co roku przygotowali słodkie niespodzianki dla kolegów z Ukrainy w ramach akcji „Dzieci dzieciom”.
Dzięki wsparciu rodziców udało się przygotować paczkę z artykułami kosmetycznymi dla podopiecznych Domu Dziecka w Sarnowie.
Mamy nadzieję, że te prezenty wywołały niejeden uśmiech na twarzach obdarowanych osób.
Dzisiaj składamy podziękowania wszystkim, którzy nas wspierali w tych szczytnych akcjach .


Skip to content