Projekt BAKCYL


Projekt BAKCYL – czyli troszeczkę o finansach

         W roku szkolnym 2023/24 uczniowie klas VIIa, VIIb i VIII  wzięli udział w 3-godzinnych warsztatach w ramach realizacji nowatorskiego projektu „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, BAKCYL”. Zajęcia z bankowości zatytułowane: „Twoje pieniądze”,  „Od oszczędzania do inwestowania” i „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni” poprowadził p. Tomasz Owczarek- pracownik banku.

         Projekt BAKCYL jest społecznym projektem edukacyjnym, stanowiącym odpowiedź polskiego sektora bankowego na potrzeby edukacji finansowej młodego pokolenia. Wolontariusz BAKCYLA przekazywał młodym ludziom wiedzę finansową i ćwiczył umiejętności wykorzystywania usług finansowych tak, aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie. Na wszystkich zajęciach informacje podane były w postaci ciekawych prezentacji, pełnych zaskakujących i zabawnych przerywników. Również quizy na temat podstawowych problemów dotyczących bankowości opracowane na wzór gry „Milionerzy”wzbudziły  wiele pozytywnych emocji wśród dzieci. Uczniowie  musieli odpowiedzieć  m. in. na pytania typu: Kiedy warto pożyczać pieniądze, jakie są koszty kredytu, co nam mówi profil ryzyka, jak inwestować pieniądze?

         Trafny wybór przez twórców scenariuszy lekcji realnych problemów, z którymi spotyka się każdy użytkownik pieniędzy, sprawił, że przeprowadzone zajęcia  bez wątpienia przydadzą się młodzieży wchodzącej w świat dorosłości, a co z tym idzie – finansów.

Organizacją warsztatów w szkole zajęła się p. Jolanta Karcz.


Skip to content