Zajęcia z jogi dla dzieci


           W dniu 29 lutego uczniowie klas pierwszych mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji, a mianowicie w zajęciach jogi, zorganizowanych przez Publiczną Bibliotekę w Dobieszowicach.

          Na początku dzieci wysłuchały pani Kasi, która opowiadała im o książkach, później wykonali wydzierankę, która miała przedstawić ich aktualne samopoczucie.

         Następnie dzieci udały się na zajęcia z panią Asią, która prowadzi „Przystań Jogę” w Bibliotece Publicznej. Joga dla dzieci różni się od tej dla dorosłych, skupiając się bardziej na ruchu i kreatywności niż na ćwiczeniu idealnych pozycji. Nie mniej jednak takie zajęcia mają bardzo korzystny wpływ na przyjmowanie poprawnej postawy, ponadto joga wyrabia zdrowy nawyk utrzymywania jej w życiu codziennym.

         Dzieciom bardzo pobadały się takie zajęcia, które były prowadzone w taki sposób, aby zachęcić dzieci do dobrej, spontanicznej i beztroskiej zabawy podczas nauki podstaw jogi.


Skip to content