Warsztaty na Uniwersytecie Śląskim


20 marca, uczniowie klas drugich, pojechali na Uniwersytet Śląski, aby wziąć udział w warsztatach pt. „Superbohaterki i superbohaterowie w nas i wokół nas”, prowadzonych przez studentki wydziału pedagogicznego. Podczas warsztatów poznali niesamowite życiorysy kobiet, które zapisały się na kartach historii naszego kraju, dowiedzieli się także jakie supermoce posiadają wybrani bohaterowie oraz bohaterki książki pt. „Wielka księga supermocy”. Następnie uczniowie wskazywali swoje supermoce oraz osobę, która według nich zasługuje na miano „Superbohaterki” (większość dzieci wskazała w tym miejscu swoją mamę!). Po krótkiej przerwie, uczniowie wzięli udział w eksperymentach naukowych dla najmłodszych, gdzie mieli okazję min. sprawdzić właściwości mechaniczne materiałów po zanurzeniu w ciekłym azocie, musieli odgadnąć czy ciekły azot może być użyty w restauracyjnej kuchni, przekonali się, jak niezwykłe właściwości mogą mieć zwykłe balony. Odważni uczestnicy mogli osobiści asystować w niektórych eksperymentach.


Skip to content