„Wielkanocny poranek”


Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Takimi słowami rozpoczął się „Wielkanocny poranek” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dobieszowicach. Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami przygotowali dla społeczności szkolnej i przedszkolnej barwne, świąteczne i budzące radość w sercach przedstawienie. Pani Wiosna przyniosła bazie, kwiaty i przyprowadziła kolorowe motyle, które zaprezentowały swój motyli walczyk. Chłopcy zaprezentowali tradycje wielkanocne. Nie zabrakło pisanek, kraszanek, zajęcy i wszystkiego, co w te wyjątkowe święta króluje. W naszej szkole był to również moment szczególny i symboliczny. Było to ostatnie przedstawienie, które prezentowaliśmy na szkolnym korytarzu. Już za kilka dni … z pompą, z prawdziwą klasą i nowoczesnością, wkroczymy w zupełnie inną bajkę. Zaczniemy kreślić historię na nowo. Wszak na początku naszego występu śpiewaliśmy … budzą życie, budzą czas. Dla nas słowa te mają podwójne znaczenie. Piękny świąteczny czas i piękna, nowa bajka w nowoczesnej sali gimnastycznej.Z tego miejsca w imieniu Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach, nauczycieli i pracowników administracji życzymy Państwu zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, radości, która dodaje skrzydeł, chwil bliskości w gronie rodzinnym, a przede wszystkim wesołego Alleluja!


Skip to content