„Spotkania z Ciekawymi Ludźmi”


W ramach cyklu „Spotkania z Ciekawymi Ludźmi” uczniów klasy 2 b odwiedziła Pani Aleksandra Poniszowska, która pracuje w Zespole Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” oraz Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu. Pani Aleksandra opowiedziała o swojej edukacji muzycznej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Chorzowie, następnie opisała jak wygląda i z czym się wiąże praca w zespole śpiewaków oraz nauczyciela śpiewu, pokazała zdjęcia z koncertów, w których brała udział. Oczywiście nie mogło zabraknąć prezentacji umiejętności wokalnych naszego gościa – Pani Aleksandra wykonała dla uczniów klasy 2 b oraz szkolnego zespołu „Serduszka Radości” takie utwory jak: G. F. Handel recytatyw i aria Almireny z opery Rinaldo. Uczniowie mieli wiele pytań, na które Pani Aleksandra cierpliwie odpowiadała. Było to bardzo wyjątkowe spotkanie, które długo zostanie w naszej pamięci.


Skip to content