DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE


22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Nasza szkoła również włączyła się do tych obchodów organizując szereg akcji, których celem było promowanie postaw ekologicznych. Pierwsze proekologiczne działania rozpoczęliśmy już wcześniej. W piątek 19.04. uczniowie wzięli udział w akcji porządkowej wokół szkoły i jej najbliższej okolicy. Z okazji Dnia Ziemi uczniowie przygotowali tematyczne plakaty. W poniedziałek w naszej garderobie i dodatkach dominowały kolory niebieski i zielony. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 wzięły udział w quizie internetowym  oraz eko-ćwiczeniach. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w warsztatach ekologicznych, zmierzyli się również z tematyczną wykreślanką i krzyżówką.
Udział w obchodach Dnia Ziemi to doskonała okazja do refleksji nad naszym codziennym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.


Skip to content