„Takie będą Rzeczpospolite …”


„Takie będą Rzeczpospolite jak ich młodzieży chowanie”, wtorkowy dzień w naszej szkole i przedszkolu przebiegał w myśl słowom wielkiego Polaka Jana Zamoyskiego.

🤍
❤️

30 kwietnia społeczność szkolna miała okazję do podwójnego świętowania. W tym dniu przypada rocznica urodzin patrona naszej placówki Kazimierza Wielkiego. Pani dyrektor podczas uroczystego apelu przybliżyła uczniom postać władcy, przypominając o jego zasługach dla ojczyzny i dużym wkładzie w rozwój regionu, a delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod pamiątkowym portretem patrona.

🤍
❤️

W tym dniu również odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia majowej konstytucji. Był to pierwszy występ dzieci w nowej sali gimnastycznej. Uczniowie mieli okazję wysłuchać historii konstytucji w pigułce, obejrzeć taniec z flagami, wysłuchać utworów instrumentalnych w wykonaniu ucznia klasy Stanisława Gwoździa piątej oraz utworów poetyckich. Oprócz historii tak ważnego polskiego święta pamiętaliśmy także o 20 rocznicy wstąpienia naszej ojczyzny do Unii Europejskiej.

🤍
❤️

Skip to content