„Spotkania z Ciekawymi Ludźmi”


10 maja, w ramach cyklu „Spotkań z Ciekawymi Ludźmi” klasę 2 b odwiedziła dr Magdalena Christ, wykładowca wydziału pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pani Magdalena – ubrana w togę i biret – opowiedziała na czym polega i z czym się wiąże praca wykładowcy na uczelni. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda tradycyjny indeks studencki, czasopisma pedagogiczne, dowiedzieli się również czym jest Uniwersytet Dziecięcy działający przy Uniwersytecie Śląskim. Największą ciekawość wzbudziły wytwory studentek pierwszego roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej: lapbooki dotyczące metod uczenia się na podstawie książki Radka Koterskiego „Włam się do mózgu” oraz pudełka logopedyczne, które – gdy zajrzeliśmy do środka – przenosiły nas w świat Alicji w Krainie Czarów lub Muchy Fefe. Na koniec uczniowie zadawali naszemu gościowi pytania odnośnie pracy, ciekawych wydarzeń na uczelni.
Dziękujemy za miłe i inspirujące spotkanie!


Skip to content