Szkolny Konkurs Recytatorski


„Uczmy się kochać i szanować słowo, a ono wypowiedziane brzmi piękniej”. 

13 maja odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski z dedykacją: „W stronę słońca, czyli wiersze i przyjaźni, uśmiechu i radości”. Osiemnastu uczestników konkursu wprowadziło zebraną szkolną publiczność w świat poezji, przekonując, że słowo poetyckie dociera do nas w uśmiechu, ale też pełnym oczekiwania napięciu; od szeptu do krzyku. Recytujący wykazali świetną umiejętność operowania słowem, ciekawy dobór repertuaru, prawidłowe opanowanie pamięciowe i często oryginalną interpretację utworu. Jury konkursu pod kierunkiem pani dyrektor Anety Kocot wyłoniło zwycięzców:
I miejsce ex equo: Felicja Grzesiek i Jakub Brembor,
II miejsce: Maciej Mazur i Aleksandra Walisko,
III miejsce: Amelia Bednarz i Zofia Owczarek.

Gratulacje, dyplomy i nagrody książkowe dla wszystkich uczestników ufundowane przez Radę Rodziców sprawiły uczniom radość.


Skip to content