„Balladyna”- w wykonaniu klas starszych


Uczniowie klas starszych 21 maja 2024r. odkryli przed nami świat widziany oczami romantyków i zaprosili nas na przedstawienie teatralne pt. „Balladyna”. Posługując się środkami wyrazu dramaturgii, zobrazowali romantyczne pojęcie zła, zachęcając do refleksji odbiorców inscenizowanej sztuki teatralnej.

W tym procesie najistotniejsza była samodzielna aktywność młodzieży. Ósmoklasiści sami przygotowali scenariusz
i wystawili sztukę teatralną na podstawie utworu Juliusza Słowackiego. Młodzi aktorzy od wielu tygodni przygotowywali się do wystawienia tej sztuki. Zaś liczne próby miały na celu doskonalenie warsztatu teatralnego uczniów.

Przedstawienie zostało życzliwie przyjęte przez pozostałych uczniów naszej szkoły. Uczniowie klasy VIII i VII zasłużyli na uznanie i gratulacje. Znakomicie ukazali temat krwawej władzy pełnej okrucieństwa. Wykazali się świetną grą aktorską, którą wzbogacały odpowiednio dobrane stroje i rekwizyty.

Balladyna – Maja Kalinowska
Alina – Aleksandra Klusek
Wdowa – Hanna Borkowska
Kirkor – Paweł Grzesiek
Goplana – Maja Cichosz
Kostryn – Maksymilian Soduś
Pustelnik – Bartosz Trefon
Skierka – Jakub Kańtoch
Chochlik – Weronika Kos
Grabiec – Jan Kulawik
Żołnierze – Adam Nabrdalik i Stanisław Plaminiak


Skip to content