Spotkanie z fotografem


Spotkania z Ciekawymi ludźmi

W naszej szkole gościli już przedstawiciele różnych zawodów, po raz pierwszy jednak zostało zorganizowane spotkanie z fotografem – Panią Anną Mitas. Nasz gość opowiedział o swojej pasji, którą jest praca z aparatem, mieliśmy okazję zobaczyć różne modele aparatów fotograficznych – aparat na kliszę, lustrzankę, bezlusterkowiec – oraz akcesoria wykorzystywane na sesjach zdjęciowych. Uczniowie z ciekawością słuchali opowieści, jak kiedyś wyglądała droga, którą trzeba było przejść, aby zostać profesjonalnym fotografem, każdy mógł również zobaczyć album ze zdjęciami z egzaminu czeladniczego, przyniesiony specjalnie na to spotkanie. Poruszony został również temat Photoshou, obróbki i retuszu zdjęć. Pani Ania podkreśliła, że podstawą pracy fotografa jest nie tylko pasja i talent, ale także ciężka praca i ciągłe szkolenia.

Było to bardzo interesujące spotkanie, dziękujemy!


Skip to content