Gminny Konkurs Mitologiczny


Pięta Achillesa, puszka Pandory czy jabłko niezgody – oto zagwozdki z mitów greckich, które stanowią europejskie dziedzictwo kulturowe. Ze znajomością owych mitów, mitologizmów, herosów i bogów musieli zmierzyć się uczniowie klas V w Gminnym Konkursie Mitologicznym, który odbył się 29 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej w Sączowie.  

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Wiktoria Pytlik, Stanisław Gwóźdź oraz Leon Gruszczyński. Trzyosobowe drużyny ze szkół gminnych wzięły udział w różnorakich konkurencjach. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą mitologiczną i ostatecznie nasza ekipa stanęła na olimpijskim podium zajmując III miejsce w Gminnym Konkursie Mitologicznym.

Gratulacje!!

Kolejna szansa na sprawdzenie swojej wiedzy z zakresu mitologii już w przyszłym roku przy okazji następnej edycji konkursu.


Skip to content