WYCIECZKA DO WIELKOPOLSKI


6-7 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Wielkopolski.

Pierwszego dnia największą atrakcją było zwiedzanie zamku w Gołuchowie, jest to jedyny w Polsce zamek w stylu francuskiego neorenesansu oraz miejsc realizacji wielu produkcji filmowych, miedzy innymi Akademii Pana Kleksa .Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie pokazowej zagrody dla zwierząt, gdzie dzieci podziwiały między innymi żubry czy daniele. Po spacerze po parku pałacowym uczniowie udali się w dalszą drogę. Po zakwaterowaniu   w hotelu znajdującym się w centrum Kalisza dzieci zwiedziły rynek miejski oraz najstarszy w Polsce park miejski.

Drugiego dnia uczniowie zwiedzali Ostrów Wielkopolski, spacerowali po starówce i udali się z wizytą do muzeum, gdzie mieli możliwość przenieść się do XIX- wiecznego miasta.


Skip to content