ZIELONA SZKOŁA

W dniach od 23 maja do 1 czerwca tegoroczni trzecioklasiści przeżyli niebywałą dotąd w swoim życiu przygodę.
Po raz pierwszy na długo opuścili rodzinne domy i wyruszyli pod opieką nauczycieli na zieloną szkołę do Pogorzelicy.

Położenie ośródka „ Familijni” w pięknym sosnowym lesie i zaledwie 150 metrów od morza sprzyjało
w organizowanie codziennych spacerów i zabaw na plaży.

Na terenie ośrodka było dużo atrakcji: aquapark z zadaszonym basenem, trzema zjeżdżalniami, brodzik
z podgrzewaną wodą, spray park z mnóstwem zabawek i armatek wodnych. Nasi uczniowie integrowali się również podczas zabaw w bawialni, na placu zabaw, w sali tanecznej i dyskotekowej. Skorzystali z parku siatkowego, boiska do siatkówki, piłki nożnej plażowej w ramach rywalizacji i zabawy. Dzieciaki uczestniczyły w zajęciach z minigolfa, karaoke, uczestniczyły również w turnieju cymbergaja i pieczeniu kiełbasek.

W ramach zielonej szkoły odbywały się następujące imprezy okolicznościowe i wycieczki turystyczne:

– całodniowa wycieczka krajoznawczo- edukacyjna na Wyspę Wolin : „Wioska Wikingów”, do Międzyzdrojów oraz do Trzęsacza- Muzeum Multimedialne,
– Familijne show,
– wieczór z szantami,
– Dzień Dziecka,
– wycieczka do motylarni i Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu ( kolejka retro),
– pokaz ognia,
– zachód słońca,
– prelekcje ekologiczne: promocja zdrowia , praca ludzi na morzu,
– piesze wycieczki wzdłuż wybrzeża oraz najbliższej okolicy,
– „Neptunalia”.

Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir – vivre przy stole. Zielona szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach, ucząc się przy tym zasad tzw. zdrowej rywalizacji. Na zawsze zapamiętają mile spędzony czas podczas wspólnych zabaw.

Zdrowi, opaleni, szczęśliwi wrócili do szkoły, dzieląc się niezapomnianymi wrażeniami.


Skip to content