Wycieczka do Zakopanego


Na początku czerwca klasy 6a, 7a i 7b oraz kilka osób z klasy 8 wybrały się na 3-dniową wycieczkę do Zakopanego. Wyjazd ten stanowił dla młodych uczniów doskonałe połączenie edukacji i przygody.Pierwszego dnia wyruszyliśmy na Gubałówkę. Po trudach wspinania się pod górę na szczycie można było ujrzeć przepiękną panoramę Tatr. Kolejną atrakcją były baseny termalne Gorący Potok. Kolejnym miejscem odwiedzonym tego dnia były Krupówki, gdzie uczniowie zakupili pamiątki. W ostatnim dniu wycieczki uczniowie pod okiem przewodnika wędrowali Doliną Strążyską w kierunku Wodospadu Siklawica. Przewodnik w trakcie wędrówki zapoznawał uczniów z fauną i florą charakterystyczną dla terenów górskich oraz ze znaczeniem Tatrzańskiego Parku Narodowego, którego szlaki pokonywaliśmy w drodze do wodospadu. Następnie udaliśmy się do Doliny Ku Dziurze. Na końcu doliny znajduje się Jaskinia Dziura. Ostatnim punktem programu był przejazd autokarem, aby obejrzeć Skocznię Wielka Krokiew.Na wycieczce nie zabrakło również czasu na mecz piłki nożnej, zabawę podczas dyskoteki oraz rozmowy i gry w Gazdówce. Te wspólne, miłe chwile i piękne widoki gór, na zawsze pozostaną w pamięci.


Skip to content