Przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas IV-VII udali się na dwudniową wycieczkę szlakiem zamków Opolszczyzny. Pierwszego dnia młodzież zwiedziła zamek w Mosznej, poznając jego architekturę i historię. Następnie wycieczka udała się do miejsca noclegowego- zamku Bożejów- który usytuowany jest z dala od miejskiego zgiełku. Uczniowie przejechali się bryczką oraz zwiedzili minizoo będące mieszkaniem kóz, saren oraz alpak. Drugiego dnia młodzież odwiedziła ogród botaniczny oraz zamek w Rogowie Opolskim. Tam wysłuchała ciekawego wykładu związanego z różnicą między zamkiem a pałacem oraz zwiedziła zabytkowe komnaty, a najaktywniejsi uczniowie w nagrodę otrzymali mapy.
Wycieczkę zaliczamy do udanych


