NASZE PRZEDSZKOLEUczymy – pracowitości, samodzielności otwartości i tolerancji, jak rozwijać umiejętności twórcze!

Odkrywamytalenty ukryte

 Dbamy – o bezpieczeństwo, prawidłowy rozwój, aby Dzieci odkrywały swoje talenty.

Rozwijamy – wyobraźnię poprzez wspólną zabawę!

Kształcimy – twórczą postawę

ROK SZKOLNY 2023/2024 
DZIEŃ KOTA

Dnia 19.02.2024 obchodziliśmy w przedszkolu nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Wszystkie dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, poprzez wcześniejsze wykonanie masek 😽 Zapoznaliśmy się z rasami oraz gatunkami tych uroczych zwierząt, a także ich zwyczajami. Dowiedzieliśmy się jak troszczyć się o kociaki, a w zabawach taneczno – ruchowych nasze 0rzedszkolaki zademonstrowały prawdziwe kocie ruchy 😉. Ten dzień był okazją do podkreślenia roli kotów w życiu człowieka.

Walentynkowe z Babcią i Dziadkiem

16 lutego 2024 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie walentynkowe z Babcią i Dziadkiem.

❤️

Dzieci z grupy Skrzaty oraz Jeżyki zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na przedszkolną uroczystość, aby w szczególny sposób podziękować im za ich miłość. Dzieci tańczyły, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Po obejrzeniu występów artystycznych, Goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a przedszkolaki wręczyły im specjalnie przygotowane własnoręcznie prezenty.

❤️

Był to niezwykły dzień – pełen wzruszeń, uśmiechów, radości ❤️

DZIEŃ PIZZY

W dniach 13 – 14.02.2024 przedszkolacy wybrali się na warsztaty kulinarne do Piekarni Ziarenko w Chorzowie, aby świętować miniony Dzień Pizzy. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem i wyposażeniem piekarni, a także to na co dzieci czekały najbardziej, własnoręczne tworzenie swojej pizzy od podstaw. Poznaliśmy kolejne etapy wykonania pizzy, zapoznaliśmy się z różnorodnymi składnikami potrzebnymi do jej przygotowania. Każda pizza była wyjątkowa, bo stworzona przez nasze małe rączki. Cudownie było wałkować i ugniatać ciasto ( z racji Święta Walentynek powstały pizze w kształcie serduszek ♥️😁) następnie smarowaliśmy pysznym sosem i dodawaliśmy ulubione składniki. Przypomnieliśmy sobie również zasady kulturalnego zachowania się podczas spożywania posiłków…. to była pyszna przygoda.

Piekarnia&Cukiernia Ziarenko

Mikołajki w Przedszkolu

W tym roku z okazji Mikołajek nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj.  Szczególny Gość przybył z wielkim workiem pełnym cukierków i zostawił dla każdej grupy prezenty. Przedszkolaki także przygotowały dla Mikołaja niespodziankę i zaśpiewały świąteczne piosenki.

Niespodzianką dla dzieci były również przygotowane przez RR warsztaty na których dzieci samodzielnie wykonały świąteczną ozdobę.


Dzień Górnika

Tradycyjnie, jak co roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Barbórkę” .
Z tej też okazji do przedszkola przybył specjalnie zaproszony gość- Górnik.
To właśnie dla niego dzieci przygotowały krótki program artystyczny, były tańce i piosenki.
Dziękujemy za wizytę i jeszcze raz przesyłamy najlepsze życzenia.


Szczęść Boże!


Andrzejki

Andrzejki są czasem zabawy, wróżb, magii, lania wosku z którego można
przeczytać przyszłość. W naszym Przedszkolu Dzieci dowiedziały się jak
bardzo długa jest tradycja tego święta w Polsce, sięga ona nawet starożytności.
Nie zabrakło takich zabaw jak „ustawianie bucików”, „losowania rekwizytów” które zdradziły nam kim będziemy w przyszłości, „wróżb z latarką”, i
oczywiście lania wosku. Dzień ten dostarczył Przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.


„Pasowanie na Starszaka”

„ PASOWANIE to zwyczaj taki,
Że, starszakami stają się przedszkolaki
Te, które ukończyły już sześć lat
No, i w czerwcu wyruszą w świat.”

23 listopada 2023 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość „Pasowania na Starszaka”.

Z tej okazji dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym. Przedstawiony spektakl, to pełna humoru i odrobiny strachu opowieść
o czarownicy, która pojawiła się w naszym przedszkolu.

Zadaniem dzieci było  uwolnienie Panią Dyrektor, a jedyną do tego drogą było udowodnienie złej czarownicy, że w przedszkolu są tylko grzeczne dzieci.

Przedszkolaki doskonale dały sobie z tym radę. Zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze.  
W końcu przegoniły złą czarownicę. Dzieci udowodniły, że już są prawdziwymi straszakami, złożyły uroczyste ślubowanie a Pani dyrektor symbolicznie- magicznym ołówkiem dokonała Pasowania na Starszaka.

Na zakończenie starszaki otrzymały pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek. Uroczystość spotkała się z ciepłym przyjęciem przez zaproszonych rodziców.

Dla wszystkich dzieci były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.


Dzień Misia

25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Niesłabnąca popularność misiów nie dziwi chyba nikogo – w końcu każdy z nas miał w dzieciństwie swojego pluszowego przyjaciela. Z tej okazji nasze przedszkolaki miały okazję przynieść do przedszkola swoje ulubione misie i wspólnie z nimi bawić się podczas Piżama Party. W ciągu całego dnia dzieci wykonywały różne misiowe zadania: kolorowały misie z ulubionych bajek, oglądały filmy z misiowymi bohaterami oraz tańczyły do piosenek o misiach.
To był naprawdę radosny dzień.


Wycieczka na spektakl teatralny pt.: „Piotruś Pan”

08.11.2023 roku odbyła się wycieczka edukacyjna przedszkolaków do teatru. W czasie wycieczki uczniowie obejrzeli fascynujące przedstawienie o chłopcu pochodzącym z Nibylandii. Dzieci wraz z aktorami przenieśli się do świata wiecznego dzieciństwa i poznali historie „Piotrusia Pana” i jego towarzyszy: Wandy, Dzwoneczka oraz strasznego kapitana Haka.


Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu


🙂5 listopada – to dzień urodzin znanego na całym świecie twórcy bajek dla dzieci Walta Disney’a. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci.Z tej okazji nasze przedszkolaki miały okazję przebrać się za ulubione postacie bajkowe i wykazać się wiedzą na temat bajek w wielu zadaniach i konkursach.Nie zabrakło również zabaw ruchowych, tanecznych i piosenek o tematyce bajkowej.Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu i radości, a wszystko dzięki magii jaką niosą ze sobą bajki.


DZIEŃ DYNI


🧡 Za nami obchody Dnia Dyni 🧡Kolorem przewodnim tego wyjątkowego dnia był oczywiście pomarańczowy. Dzieci podczas zajęć, dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań.Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowania od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń, odczytywania dyniowych sylab, gry w domino i wiele innych. Wśród zabaw ruchowych był slalom dyniowy.Na zakończenie dzieci wykonały eksperyment „dyniowy wulkan”.


Było sportowo, głośno i radośnie!

Dużo uśmiechu na twarzach najmłodszych sportowców podczas Olimpiady Przedszkolaków, która odbyła się 25 października.

I tak właśnie powinno być, bo nic nie jest tak ważne jak radość dziecka. Za nami kolejna edycja Olimpiady Przedszkolaków – wydarzenia sportowego organizowanego przez Diamond Football Academy Rogoźnik w Hali Widowiskowo – Sportowej „Lux”.

Nasze Przedszkolaki po emocjonującej rywalizacji wywalczyły PIERWSZE miejsce , spośród pięciu pozostałych drużyn będących reprezentacjami przedszkoli z naszej gminy, ale tak naprawdę wszystkie dzieci były zwycięzcami.

To był wspaniały dzień pełen świetnej zabawy.


Dzień przedszkolaka

20 września kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkola.W tym roku bawiliśmy się wspólnie z Psim Patrolem. Pieski przygotowały dla nas wiele wesołych zabaw. Nie zabrakło gier, muzyki i tańca.

Jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego dla wszystkich Przedszkolaków.


DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZYM PRZEDSZKOLU!

Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy zostali przyjęci do grona „Super Chłopaków”.

Niespodzianką dla dzieci były warsztaty z robotyki i programowania, które bardzo spodobały się wszystkim i rozbudziły w dzieciach zainteresowanie tym tematem.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców, która pomogła w zorganizowaniu tego szczególnego dnia.


Alicja w Krainie Czarów

W dniu 03.10.2023 Nasze Przedszkolaki wybrały się do BCK w Bytomiu na spektakl „Alicja w Krainie Czarów”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzenie zainteresowań kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w teatrze. Dzieciom bardzo podobały się wykreowane postacie Alicji, Białego Królika, Królowej Kier, Kapelusznika oraz wiele innych fantastycznych postaci. Ten spektakl przeniósł wszystkich w krainę pełna tajemnic, wyzwań i niezwykłych przygód.


Godziny pracy przedszkola

6:30- 16:30

Posiłki

9:00- śniadanie

12:00- obiad

14:00- podwieczorek

Grupy

Jeżyki- grupa 5-6 latki

Skrzaty- grupa 6 lat


ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE ,PORANNE W PRZEDSZKOLU


Zajęcia plastyczno-manualne


Cel zajęć:
– rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci
-ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej
– rozwijanie sprawności manualnych, orientacji w przestrzeni i wyobraźni plastycznej
– usprawnianie motoryki manualnej( ćw. rozluźniające napięcie mięśniowe, usprawniające staw nadgarstkowy, palce rąk)


Zajęcia muzyczno-ruchowe


Cel zajęć:
– kształtowanie poczucia rytmu, wyobraźni muzycznej, ekspresji ruchowej
– doskonalenie ogólnej sprawności ruchowej
– usprawnianie percepcji wzrokowej i koordynacji wzrokowo-ruchowej w czasie zabaw


Zajęcia relaksacyjne


Cel zajęć:
– odreagowanie napięć, ochrona układu nerwowego oraz nabycie umiejętności wyciszenia się i relaksacji


Zajęcia manipulacyjno- konstrukcyjne


Cel zajęć:
– rozwój zręczności oraz koordynacji ruchowej
– usprawnianie procesów myślenia i koncentracji
– doskonalenie umiejętności cierpliwości i wytrwałości


Zajęcia/ zabawy w kącikach tematycznych


Cele zajęć:
– doskonalenie umiejętności zgodnej i grzecznej zabawy z rówieśnikami
– wykorzystanie już posiadanej wiedzy na temat roli mamy i taty w życiu rodzinnym
– doskonalenie umiejętności kulturalnego zachowywania się i przestrzeganie zasad
– dziecko potrafi wcielić się w członka rodziny lub odwzorowywać cechy zawodów


Zabawy kołowe


Cel zajęć:
– rozwijanie sprawności ruchowej
– zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu dziecka
-rozwijanie aktywności w zabawie i umiejętności współpracy z rówieśnikami
– usprawnianie małej i dużej motoryki


Skip to content