Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0



Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Nasza szkoła złożyła wniosek o wsparcie finansowe na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej. Udało nam się uzyskać dofinansowanie w kwocie 12 000 zł. Zostało zakupionych 304 pozycji książkowych w szczególności wybrana przez uczniów seria “Zaopiekuj się mną”, “Harry Potter i przeklęte dziecko” czy “Dziennik cwaniaczka”. Z książek historycznych przeznaczonych dla dzieci nabyto m. in “Z Bożej łaski Jadwiga, król”, “Husarskie skrzydła” “Bitwa Warszawska 1920”. Zakupiono również lektury z nowej podstawy programowej takie jak “Którędy do Yelowstone?”, “Wścibscy”, “Piaskowy wilk” i wiele, wiele innych. Na ten cel zostało przeznaczonych 9 000 zł. W tym roku można było również zakupić elementy wyposażenia do bibliotek szkolnych oraz książki będące nagrodami dla uczniów biorących udział w działaniach promujących czytelnictwo. Na ten cel wykorzystano pozostałą część przyznanego dofinansowania. Książki są już opisane i skatalogowane z całą pewnością nie na długo zagrzeją miejsca na regałach i wkrótce znajdą swojego czytelnika.




“Strach ma wielkie oczy”



Rozstrzygnięcie konkursu “Strach ma wielkie oczy”

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

Jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

W piątek 25 marca rozdano nagrody w konkursie bibliotecznym zorganizowanym wspólnie ze świetlicą pod tytułem “Strach ma wielkie oczy”. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z treścią książki Grzegorza Kasdepke “Co to znaczy?”. Zadanie dzieci polegało na wykonaniu zabawnych i dosłownych ilustracji do wybranych powiedzeń z książki.

Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych a lista laureatów przedstawia się następująco;

Kategoria I

1. miejsce Marysia Ostręga kl. 1b,

2. miejsce Natalia Grzbiela kl. 1a, Antek Gajowiak kl. 1b,

3. miejsce Zuzia Baltaziak kl 1a,

Kategoria II

1. miejsce Hania Owczarek kl. 2b,

2. miejsce Bartek Zając kl. 2b,

3. miejsce Tomek Krakowski kl. 2b, Piotrek Wadowski kl. 2b,

Kategoria III

1. miejsce Karolina Antonowicz kl. 3

2. miejsce Nikola Koc kl. 3, Paweł Grzesiek kl. 3,

3. miejsce Milena Kubarek kl. 3.


Skip to content