Sukces literacki!
 Uczeń klasy VI b Antoni Szczygłowski otrzymał  I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Historyczno- Literackim „O mowo polska, Ty ziele rodzime” , którego organizatorem był  Śląski Kurator Oświaty.  Konkurs inspirowany był  360. rocznicą ukazania się pierwszego numeru „Merkuriusza Polskiego” – pierwszej polskiej gazety oraz 120. rocznicą wybuchu we Wrześni strajku dzieci szkolnych w obronie języka polskiego. Zadanie uczestników konkursu w kategorii klas VI- VIII szkoły podstawowej polegało na napisaniu  krótkiego utworu epickiego  ilustrującego znaczenie języka ogólnonarodowego w komunikowaniu się między pokoleniami, grupami społecznymi czy przedstawicielami różnych zawodów  Uroczysta gala podsumowująca konkurs  odbyła  się 21 czerwca 2021 r.  w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.  W czasie gali Śląski Kurator Oświaty Pani Urszula Bauer ogłosiła wyniki konkursu i nagrodziła laureatów, w gronie których znalazł się reprezentant naszej szkoły .  Zdjęcia z uroczystości są dostępne w galerii. Autor nagrodzonej pracy konkursowej wyraził zgodę na jej publikację na stronie szkolnej.  Gratulujemy!Skip to content