„Poetyckie portrety z Gminy Bobrowniki”Z radością informujemy, że konkurs literacki „Poetyckie portrety z Gminy Bobrowniki” został rozstrzygnięty. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu utworu (wiersza, opowiadania, piosenki) inspirowanego lokalną kulturą, promującego historię, tradycję oraz piękno krajobrazu Gminy Bobrowniki.

Konkurs literacki jest jednym z działań podjętych w celu realizacji inicjatywy lokalnej „Poetyckie portrety z Gminy Bobrowniki” powstałej w ramach programu BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, PRIORYTET 4 NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0. NA LATA 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1

Jury przyznało następujące nagrody.

Kategoria wiekowa – uczniowie klas IV- VIII

I miejsce – Antoni Szczygłowski

II miejsce – Paulina Michlik

III miejsce – Bartosz Kłys

Wyróżnienie: Maciej Grzesiek

Kategoria – osoby dorosłe – „Piosenka”

I miejsce – Zespół Śpiewaczy „Wymysłowianki”

Wyróżnienie:

Koło Gospodyń Wiejskich „Dobieszowice”

Rodzina Kuzmienkov z Ukrainy

Kategoria – osoby dorosłe – „Wiersz”

I miejsce – Katarzyna Czarnota

II miejsce – Zofia Madejczyk

III miejsce – Maria Mańczyk

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy.

Laureatom serdecznie gratulujemy!
Skip to content